Zahrada ve sklenici!

Máte rádi rostliny, ale nemáte doma na ně příliš mnoho místa? Nevadí! Máme tu pro vás skvělý nápad, jak si z obyčejné zavařovací sklenice udělat domácí zahrádku. Zabere vám to jen pár minut, jistě to zvládne doma každý a výsledek je naprosto okouzlující.

sazenice v ruce

Budete potřebovat:

·         Sklenice – volte velikost podle toho, kolik do ní chcete zasázet rostlinek. Ideální varianta jsou zavařovací sklenice na 2 nebo 5 litrů tekutiny

·         Mech – může být buď nasbíraný z přírody, nebo koupený

·         Kamínky – čím jsou kamínky drobnější, tím lépe

·         Substrát – aby rostlinky dobře rostli, doporučuji substrát koupit

·         Rostlinky – ideální jsou takové, které nepotřebují příliš mnoho místa pro kořeny a které se nedorůstají příliš velké výšky

·         Lopatka

Postup:

1.       V první řadě uchopíme sklenici a zkontrolujeme, zda je čistá. Popřípadě z ní veškeré nečistoty odstraníme. Pokud bychom ji nechali zaprášenou, či jinak špinavou, nebyl by výsledný efekt tak hezký.

2.       Do nachystané sklenice na dno rozprostřeme mech. Ten je zde důležitý, neboť bude pro rostlinky sloužit jako zásobárna vody, zároveň také chrání rostlinky před přelitím vodou.

3.       Poté co bude mech poctivě rozprostřen po dně, jej zasypeme kamínky.

4.       Následně pomocí lopatky do sklenice vsypeme trochu substrátu. Poté položíme sazeničky květin a dosypeme substrátem.

5.       Jakmile se ujistíme, že jsou květiny dobře zasázené, přistoupíme ke konečné fázi. Nahoru na hlínu položíme opět mech. Dodá to naší zahrádce příjemný vzhled.
rostlinky ve sklenici

Takto vytvořenou zahrádku je samozřejmě zapotřebí pravidelně udržovat. Je třeba ji pravidelně zalévat a popřípadě i hnojit. Záleží na tom, jaké květiny si zvolíte.

Tip: Pokud jste kreativní duše, můžete si vaši sklenici se zahrádkou tematicky zdobit. Na Vánoce kolem ní můžete obmotat vánoční světýlka a na Velikonoce ji ozdobit například kuřátky. Vaší fantazii se meze opravdu nekladou!