Sauna se vleze i do bytu

Každý, kdo kdy navštívil saunu, musí dát za pravdu těm hlasům, které říkají, že horké páry mají na lidské zdraví blahodárný vliv. Není to však pouze názor jedinců, kteří se saunují, ale v podstatě i odborné veřejnosti, hlavně tedy lékařů. Ti již dlouhá desetiletí moc dobře vědí, že pravidelný pobyt v sauně pozitivní způsobem ovlivňuje krevní oběh, působí jako prevence proti různým civilizačním nemocem a samozřejmě funguje i jako slabší antidepresivum. Pro to, abyste si horké páry mohli užít i vy, nemusíte docházet do žádného specializovaného centra. Klidně si můžete pořídit svou vlastní saunu domů. Možná se budete divit, ale není to ani moc komplikované, ani příliš drahé.
panáček v sauně
Příjemná cena
Cena těch nejlevnější saun, které fungují na principu infrazáření, se pohybuje okolo deseti tisíc korun. Samozřejmě, že se jedná o modely pro jednoho člověka, ale i tak jde o velice příjemnou cenu. Konec konců, za tyto peníze si dnes nekoupíte skoro ani slušnou televizi. A televize, na rozdíl od sauny, není ani zdaleka tak užitečná. Pokud tedy nad koupí uvažujete, jelikož se chcete potit zdravě a pravidelně, nemusíte se bát toho, že byste se finančně kdovíjak prohnuli. Právě naopak. Nebudete vás to stát ani jeden plat, což je rozhodně skvělá zpráva.
saunové vědro
Do interiérů i ven
Největšími přeborníky v saunování jsou Finové, kteří vymysleli domácí interiérové sauny, které se dají snadno složit. Prostě si objednáte výrobek, ten vám bude přivezen a vy dle stručného návodu poskládáte saunu dohromady na místě, které určíte za nejvhodnější. Nic na tom není a s trochou snahy a s dobrým nářadím by to měl zvládnout i člověk, který by se zrovna za kutila neoznačoval. V případě, že máte vlastní dvorek, můžete saunu umístit tam. To už si ale můžete pořídit kousek, do kterého se vlezou alespoň dva lidé, jelikož nebudete již omezení omezenými prostory v interiéru.