Jak začít s běháním? I když jste nikdy běhání nepropadli, můžete to zkusit!

Běhání je skvělý způsob, jak můžete začít něco dělat pro své tělo, můžete zhubnout ale i získat kondičku. Jak s ním začít, když jste nikdy neběhali? 

Jak začít s běháním? I když jste nikdy běhání nepropadli, můžete to zkusit! 

Zatím vás běh jako sport příliš neoslovil, máte strach, že neuběhnete ani pár metrů, a že se hned zadýcháte? Běhání je skvělý prostředek, jak můžete zvýšit svou kondičku, můžete si díky němu zlepšit ale i náladu a můžete zpevnit postavu nebo zhubnout nějaké to kilo. Je hned několik důvodů, proč se vyplatí s během začít, pokud stále ještě váháte, třeba vás tyto důvody konečně přesvědčí. Za zkoušku přece nic nedáte, že? 

běhat můžete kdykoliv

Běhejte s radostí a vlastním tempem 

Běh sice vypadá jako náročná disciplína, ale tak tomu úplně není. Skvělé na běhání totiž je to, že si tempo můžete určovat sami. Nemusíte totiž běžet na čas a ani nemusíte uběhnout určitý počet kilometrů, můžete si naložit jen tolik, kolik opravdu můžete zvládnout. Nikdo vás přece nebude honit a ani kontrolovat. To je také jednou ze zásad úspěšného běhání, nesmíte se přetěžovat, musíte běžet podle svého tempa, ono vás to potom bude i více bavit a těšit. Klidně totiž můžete začít jen rychlou chůzí, vůbec nemusíte sprintovat. Je jen na vás kolik toho zaběhnete, pro začátek si určitě dávejte menší cíle, postupně to můžete zvyšovat. Cílem je, abyste se po doběhnutí cítili dobře a ne unaveně a ztrhaně. 

začněte běhat

Kdykoliv chcete a podle sebe 

Na běhání je skvělé i to, že se nemusíte vůbec nikomu podřizovat. Můžete si jít běhat, kdy chcete, takže si to skvěle můžete naplánovat a všechno se dá lépe skloubit s prací a povinnostmi. Ta svoboda je na běhání velmi lákavá, můžete běžet tam, kde vám je to příjemné, můžete u toho poslouchat hudbu nebo můžete jen vnímat přírodu. Skvěle si tak pročistíte hlavu, dobijete si baterky a určitě se vám celkově běhání neskutečně začne líbit. No, a když nebudete už moci, můžete to do cíle prostě dojít, i to se počítá. 

Pokud se stále odhodláváte, můžete zkusit požádat někoho blízkého, aby do toho šel s vámi. Stačí vám jen pevná obuv, pohodlné sportovní oblečení a můžete ihned začít. První jarní paprsky k tomu úplně vybízí.