Druhá práce

Má své výhody a nevýhody. Každý si je jistě umí živě představit, některé však můžeme přehlížet pro své nadšení z představy bohatství. Každý z nás, než přikročí k extrémním řešením by si měl zkontrolovat své finance, zhodnotit jejich využívání a najít „úniky“. Každý z nás má v kasičce díru. kterou proudí ven zbytečně moc peněz, než je potřeba. Stačí jí najít a trochu zmenšit, pokud však ani to nepomůže, pak se jistě dá dále přemýšlet.

Výhody a nevýhody:

–          Omezení času: když si rozeberete svůj den máte jen omezené množství času, 7 hodin spánku, 8 hodin v práci, 2 hodiny na jídlo a přesuny, zbývá nějakých 7 hodin na brigádu a úplně odpadá volný čas. Pokud byste měli brigádu jen o víkendech, ztratili byste téměř možnost dělat něco časově náročnějšího. Kdo z nás si po práci vyrazí na výlet ve všední den, ale o víkendu je to jiné, víte, že máte dva dny volna a můžete odpočívat.

–          Zdraví: pracovat od nevidím do nevidím můžou snad jen Japonci a pokud se podíváte na jejich upadající národní kulturu zjistíte, že to nejspíš nebude ten správný přístup k věci. Za jak dlouho Vás to psychicky zdeptá natolik, že už nebudete chtít pokračovat, že nebudete mít sílu ráno vstát z postele, protože budete vědět, že Vás nečeká nic jiného než práce a zase práce? Pak přijdou kašlíky, teploty, závratě a v lepším případě chřipkou. Lidský organismus potřebuje odpočinek a člověk potřebuje kulturní život, pro své zdraví.

–          Peníze navíc: komu by se nějaká to koruna navíc nehodila, že? Tento bod je na celé věci rozhodně pozitivní, otázka však zní, jestli má vyšší hodnotu než součet všeho negativního.

–          Nové kontakty: to je na celé věci velice zajímavé. Pokud se dostanete do nového kolektivu, získáte najednou přehled o zcela nových věcech a možná se Vám i naskytne příležitost polepšit si, získat novou práci za vyšší plat a získat zpět svůj volný čas, abyste nebyli jen pracující síla, ale také žijící člověk.