Vždycky se vyplatí naučit své děti plavat

Od toho tu jsou ostatně i školy a školky, které berou děti na plavecké kurzy a na bazény. Avšak neměli byste to nechávat tak úplně na nich a měli byste naučit děti plavat i vy, pokud tedy plavat umíte. Byť se může stát, že rodiče plavat neumí, je to spíše něco ojedinělého. Většinová společnost plavat dokáže, tudíž je jenom přirozené, že by se to měly naučit i jejich děti. Pro takové dítě může být plavání naprosto ideálním „sportovním“ vyžitím, byť v začátcích se to bude spíše podobat občasným topením. Plavání je zdraví prospěšné pro člověka každé generace a děti z toho nejsou vůbec vyjmuty, ba právě naopak se doporučuje, aby si děti raději chodily zaplavat.
dívka při šnorchlování

Proč je pro nás plavání tak dobré

Za prvé je to samotnou vodou. Ta tlumí, umožňuje, odlehčuje. Proto i lidé s obtížemi pohybu dokáží plavat naprosto bez problému. Spousta sportovců nyní také posiluje a cvičí kondici pod vodou a ve speciálně navržených vodních přístrojích. Všichni, kteří mají problém shodit váhu a nemohou si dovolit běhat, protože by to jejich klouby nevydržely, mají největší šanci s vodními sporty, protože jejich váha není tak strašnou zátěží. Dále je to především procvičení opravdu široké škály svalů. Plaváním se nejen protáhnete, ale opravdu se i zapotíte. Uplavat takových pár bazénu je někdy i větší makačka než se zdá, vše pocítíte, jakmile se dostanete z vody ven. A za třetí je to pro dítě přirozené prostředí. V době, kdy ještě není přivedeno na svět, se vlastně v ničem jiném než v plodové vodě nepohybuje. Proto se také někdy můžete setkat s porodem do vody, protože je to pro dítě mnohem menší šok. Batolata se například mnohem lépe potápějí než jejich starší verze. Zvláště, pokud má dítě kladný vztah k vodě od začátku, má plavání mnohem větší přínos.
skok holčičky

Kde vlastně začít?

Nejdůležitější je dítě ponořit, dát mu nějaké ty křidélka a nepřeceňovat jej. Ano, chápeme, máte doma malého olympionika. Ale pořád je to dítě, ať je mu pět nebo dvanáct a měl by tak být pod dozorem. je ideální článek pro všechny, kteří by se chtěli dozvědět více.