Podzimní bydlení

Chceme-li dnes žít v souladu s přírodou, není to sice až tak docela možné, ale v jistých ohledech to přece jenom jde. Je sice nemožné či skoro nemožné vyvádět zjara mladé, v létě se někde povalovat v chladivém stínu, na podzim se začít obalovat tukem a střádat zásoby a v zimě někam zalézt a nevystrčit nos, dokud se venku zase neoteplí, ale své domovy můžeme přesto do značné míry přizpůsobit ročnímu období, jež máme zrovna za okny.
listí ve vodě
Vezměme si třeba takový podzim. A hned tu máme různé . Jak si i doma vytvořit iluzi podzimu.
Můžeme tak například:
Vrhnout se na podzimní úklid, onu předčasnou obdobu velkého úklidu vánočního. Leckomu to sice nemusí znít vůbec líbivě, protože uklízení nepřipadá mnoha našincům zábavné, ale je jisté, že to našemu příbytku přinejmenším neuškodí. Náš byt díky tomu znovu prokoukne a rázem vypadá jako klícka a my se v něm můžeme cítit dobře, namísto abychom v něm propadali splínu, jenž přicházívá se zkracujícími se dny.
Namísto toho vyhozeného si sem můžeme pořídit třeba nějaké ty nové doplňky v barvách podzimu, dejme tomu něco vínového, hnědého nebo tmavě zeleného. A rázem se můžeme doma cítit tak jaksi „podzimněji“ než doposud.
spadané listí

Domov si můžeme také ozvláštnit nákupem svíček, jimiž se dá navodit příjemná atmosféra. Můžeme si jimi navodit večerní romantiku či zpříjemnit podzimní odpoledne, a dejme tomu taková vonná svíčka dokáže byt i příjemně provonět.
Můžeme též probrat náš šatník a zbavit se toho, co už z nejrůznějších důvodů nikdy nebudeme nosit. Přičemž současně uspořádáme oblečení tak, aby se to dosud používané letní přesunulo někam dozadu a do popředí vystoupilo to, co budeme nosit právě v nadcházejícím obdob chladnějším. Abychom to pak nemuseli dlouho hledat. Oblečením, o které nemáme zájem, můžeme následně prospět nějaké té charitě, případně ho zkusit i prodat a přilepšit tak trochu sami sobě.
listy pod lavičkami

A když to máme zdárně za sebou, můžeme si třeba i dopřát koupel s bohatou pěnou. Jako relax i jako odměnu. Ovšem v tomto ohledu bychom se měli mít na pozoru, zejména bydlíme-li výše než v přízemí. A to proto, abychom přeteklou vanou nevytopili sousedy. Kteří by pro takový umělý podzimní déšť nemuseli mít právě pochopení.