Počítače a WWW

Počítače a WWW

Internet jako takový udělal velkou revoluci naprosto ve všem. Jak ve vzdělávání, tak v práci a to kterékoli, tak například při odpočinku.  

K tomu abychom jej mohli využívat, potřebujeme něco, co nám jedničky a nuly převede do „srozumitelštiny“. To je procesor a jeho kamarádi. Ti jsou ukryti v počítači, tabletu, ale třeba i v hodinkách. Pro procházení internetu, kterému se říká brouzdání, je optimální monitor o přijatelné velikosti. Aby to bylo pohodlné. Pokud to všechno máme, můžeme ihned počítač zapnout a již vidíme, jak se nám rozjíždí. Poté spustíme prohlížeč, lhostejno který a už můžeme vesele studovat, pracovat, nebo relaxovat. Internet k tomu skýtá nekonečné možnosti.  

router

První počítače internetovou síť neboli pavučinu neznaly. Takže je nějaký modem nezajímal. Když pak přicházely náznaky masového šíření, musel mít počítač někoho, kdo by mu analogový signál přeložil do digitálního. A to dělá právě modem.  

V současnosti potřebujete doma ve velké většině případů také router, a to je to, co signál rozděluje do vašich různých zařízení. Teprve on kontroluje dodaná data z modemu, protože modem jako takový je lenoch a data nekontroluje. Kašle na to. Takže router má vestavěné různé ochrany a sám tak chrání vaše přístroje.  

brouzdání po netu

Když se pak po netu rozhlédnete, zjistíte, že je skutečně málo věcí, které tam nejsou. A to vidíte jen jeho menší část, podle údajů prý jen pět až deset procent. Další jsou na takzvaném Dark webu nebo Deep webu. Nevěřte plkům, že je nelegální sem brouzdat. Je to normálně legální, ale na vlastní nebezpečí. Zde totiž kraluje podsvětí se svými zločiny a může se lehce stát, že byste se mohli zamotat do něčeho, co bude řešit policie. Pohádky o tom, že někdo koukal na Deep web a druhý den zmizel jsou samozřejmě pitomosti. I když náhoda je všude.  

Internet je prostě vynikající věc a kdo jej má, nemusí už skoro vycházet ven.