Osobní rozvoj jako fenomén dnešní doby

Ačkoliv žijeme chaotické a náročné době, která vždy nepřináší jen radosti, stoupá zájem o osobní rozvoj. Není úplně tak jednoduché vysvětlit, co to znamená, jelikož se jedná o kategorii sebevzdělávání, která opravdu velmi široká. Ale já osobně ji vnímám jako velký přínos pro lidstvo, jelikož si lidé sami uvědomují, že je nutné oddělovat pracovní život od osobního, ale především jim dochází, že je nutné pečovat i o svůj vnitřek, a nejen zevnějšek.
meditující poloha
Toto sebevzdělávání je také příčinou toho, proč zde již není tolik workoholiků, jelikož i když jsou lidé kariéristi, až moc dobře si uvědomují, že kdyby se dostali až k syndromu vyhoření, přišli by o své zaměstnání, ale zejména o benefity, které jim jejich místo přinášíí. Ve své podstatě jde o to, že lidé již realizují nutný krok k tomu, aby se ulevilo zejména jim samotným.
mladí budhové u vody
Nejčastěji se tak při tomto studiu setkáváte s lidmi, kteří se věnují umění vědomého bytí, tvorbě afirmací, meditací a činnostem jim podobným. Že nevíte, co to znamená? Tak to vůbec nevadí, ihned a ráda vám to vysvětlím.
Umění vědomého bytí lze jednoduše shrnout jako kurzy vedoucí k tomu, abychom měli nad svými životy tak trochu kontrolou. Cílem je dosáhnout toho, že svůj život prožijeme a splníme si naše častokrát nevyřčené touhy a sny, namísto toho, abychom ho jen žili, a zbytečně se trápili něčím, co většinou stejně nejsme schopni změnit.
Meditace jsou asi tou nejznámější součástí tohoto celku. Jedná se o stav, kdy si buď sedneme do pro nás pohodlné polohy, nebo si lehneme, a pustíme si to, co zrovna potřebujeme. Naše tělo se tak dostane do klidu, a my za pomoci hlubokého dýchání ulevíme svému podvědomí. Dnes již existuje veliká přemíra těchto cvičení, takže věřte, že máte opravdu z čeho vybírat.
soška budhy
Inspirující, pozitivní myšlenky, neboli afirmace jsou to, co nás žene dál, co nám pomáhá dostat se do lepšího bodu našeho života. Tyto texty se věnují snad veškerým oblastem života. Já osobně je mám velmi ráda, a proto vám napíšu svou nejoblíbenější: „Radost je čirý stav dokonalého štěstí, jehož lze dosáhnout útěchou a povzbuzením, které poskytneme jiným lidem. Vydáme-li se touto cestou, budeme prožívat pocit radosti každý den, zas a znovu“ – Sylvia Browne