Mobilní telefon

Dnešní mobily jsou už tak dokonalé a chytré, že mi nad tím někdy zůstává rozum stát. Nikdy jsem nevěděla, že budu mít tak skvělý mobil, jako mám dnes. A protože jsem hodně pracovitá a baví mě práce, tak velmi často pracuji přes mobil anebo přes počítač. A mám to takový malý přenosný notebook, ale opravdu nejlepší na pracování je mobil. Ten je totiž více kompaktní a lehce se přenáší než třeba těžký počítač anebo kompaktní notebook. A mobil vlastně mám neustále při sobě. Můžu ho mít v kabelce anebo taky v kapse u bundy. Můj mobil je sice docela malý, ale opravdu mi stačí.

Klasický mobil má každý.

Navíc má takové různé funkce, na které nedám dopustit. A víte, co dělám první po probuzení? Samozřejmě, že se vypínám budík na mobilu. Takže když mi někdo říká, že se neprobudí s mobilem, tak asi lže. Buď má klasický budík, který je na baterky anebo má nějaký speciální digitální budík který je ve spolehlivý. A pověšený nad televizi, jako to dříve mívala moje máma, když ještě nebyly mobilní telefony. Anebo někdo je takový, jako já? To, že má budík v mobilu?

Mobil využívám denně.

Abych pravdu řekla, tak si nedokážu představit, kdybych už neměla mobilní telefon. Nevím, jak bych kdykoliv řešila pracovní emaily anebo různé schůzky online. Protože mnoho lidí už se bez mobilního telefonu neobejde, protože na tom pracuje anebo taky svolává své děti, aby přišli domů. Navíc v dnešní době je tolik druhů mobilů v různých cenových kategoriích, že si myslím, že už opravdu každý člověk si dokáže obstarat mobil a taky zafinancovat ho. Nebo se mýlím? Kolikrát jsem už slyšela, že si perfektní mobilní telefon pořídíte za pár korun. Není to jako dřív, že byste za obyčejná mobilní křáp dali skoro celou výplatu. A takové doby jsou naštěstí už dávno pryč a myslím si, že dnešní děti by měly mít svůj vlastní mobil, ať se učí, co je čeká. Ať pak toho nemají moc.