Krásný dům a byt

Jako dítě jsem bydlela v malém domečku s malou zahrádkou. Ještě tam bydlela moje maminka a tatínek, taky moji dva sourozenci. Vždycky jsem si říkala, že až budu veliká, tak budu mít taky nějaký pěkný dům. Jenže člověk míní a život mění. Chtěla jsem mít velký dům hned vedle nás, protože tam se jeden dům prodávala chtěla jsem být blízko k rodičům. Jenže bohužel jsem neměla dost peněz, tak jsem si musela pro začátek najít nějaký levný pronájem. Jenže to taky nebylo tak lehké, jak jsem si myslela. Paní za nájem chtěla velké peníze, které jsem ale bohužel neměla. A protože mám hodné rodiče tak mě moje maminka řekla, že mi půjčí nějaké peníze do začátku, moc jsem to od maminky moc oceňovala ale chápejte, nechtěla jsem si ty peníze vzít.

Dům na vesnici je pěkný.

Jsem moc hrdá na to, než abych si od někoho půjčila peníze. A proto abych mohla mít svůj vysněný dům tak jsem si řekla, že si najdu ještě nějakou brigádu, protože moje práce sice byla skvělá, ale nedosahovala takové úrovně, abych si vydělala na pěkný dům. Nicméně když to tak vezmu, taky hypotéka je velmi obtížná získat. V dnešní době jsou hypotéky velmi drahé. A to nemluvím vůbec o úrocích.

Velký dům je nádherný.

I ty dnešní úroky jsou velmi vysoké, takže jen málo lidí si to může dovolit. Já například jsem si říkala, že kdybych měla možnost mít nějaký dům nebo byt, tak si i možná říkám, že bych si to možná i koupila, kdyby byl za hubičku. Jenže na druhou stranu bych zase neměla na hypotéku. A to je taky velký problém, protože v dnešní době není jednoduché. A jak by se vám líbilo, kdybyste žili v bytě nebo domě? Myslím, že mnoho lidí sní taky o vlastním bydlení, ale není to vždy jednoduché. Klidně bych koupila i nějakou barabiznu a postupem času bych všechno renovovala, taky to může být docela zábava. Jenže ani barabizna nikde na prodej není, takže je jasné, že jen tak nic vlastního mí nebudu. Je to škoda.