Jak volit kravaty ke košili

Jak vybrat správnou kravatu pro různé příležitosti? Je vůbec důležité kravatu nějak ladit a pokud ano tak dle čeho? Jdeme to zjistit. Kravata od nepaměti patří k reprezentativnímu oblečení každého muže. Je to něco, co dodává obleku šmrnc a na trhu lze najít kromě klasických kravat i kravaty různých barev, vzorů, délek, ale i materiálů z kterých jsou vyrobené. Ne každý muž dokáže uvázat kravatu, tak aby přesně tak jak má být. V čem tkví alchymie tohoto vázání? Tedy nejprve je důležité kravatu pověsit okolo krku tak, aby širší konec byl o něco delší. Pokud máte, tak pak je potřeba překřížit právě tento širší konec zezadu přes ten tenčí a poté ještě jednou překřížit zepředu.

kravata

Pokud máte dáme se do dalšího postupu. Stále pracujete se širším koncem, který provlečete pod smyčkou u krku zezadu, a ještě provlečete smyčkou, která vám vznikla vepředu. Teď už stačí jen utáhnout a máte to. Perfektní! A teď se podíváme na to, jak sladit kravatu. Měli byste se vždy držet pravidla, že kravata by měla být tmavší než košile. Nejlépe se ladí kravata samozřejmě k bílé košili. Ta snese cokoliv, proto jediná brzda v tomto případě je akce, na kterou se chystáte. A jak je to, pokud máte barevnou košili? Jak už bylo uvedené vždy by kravata měla být tmavší než košile. Tedy k růžové nebo žluté košili můžete klidně zvolit tmavě modrou kravatu.

kravaty

Pokud máte rádi vzory, tak s nimi velmi opatrně. Nikdy nezvolte stejný vzor na košili i kravatě, neboť by díky tomu právě tento vzor zanikl. Třeba pokud máte horizontálně pruhovanou košili, klidně k ní zvolte kravatu, která má pruhy diagonálně. Kde koupit moderní a slušivé kravaty? Mnoho podnikatelů přišlo na to, že na trhu chybí, „veselé,, kravaty a proto začali na svých eshopech začali prodávat kravaty šílených barev i vzorů. Některé jsou pro odvážné, ale zase máte jistotu, že Vás nikdo nepřehlédne.