5 znaků, že jdete k oltáři s tím pravým

Možná jste zaznamenali, že svatby jsou v posledních letech opět velkým trendem. Naši generaci nejspíše přestalo odrazovat vysoké procento rozvodovosti v Čechách a všechny nezdary jejich rodičů a známých a rozhodla se proti tomu bojovat. A čím jiným bojovat proti takovým selháním, než láskou! Tato bitva je nádherná a optimistická a přímo vybízí k tomu, připojit se ke všem těm krásným a šťastným párům ve slavnostních šatech u vyzdobeného oltáře a slíbit si se svým protějškem lásku až do smrti.
obloha nad balonky
Pokud jste se již rozhodli, že váš partner je ten pravý a chcete s ním strávit zbytek života, co by vám mělo bránit, že? Máte někdy pochybnosti o vašem vztahu? O tom, zda jste spolu dostatečně dlouhou dobu, zda máte dostatek společných zájmů a jestli chcete mít oba stejný počet dětí?
Zkuste si odpovědět na několik následujících otázek, resp. potvrdit několik následujících výroků a přesvědčte se o tom, že děláte správnou věc:
1.       Vaše minulost – zažili jste spolu úspěchy i neúspěchy, důležité kladné ale i záporné momenty a překonali jste se. Oba víte, jak jste je překonali, co vám pomohlo, a co můžete od toho druhého v těchto životních situacích očekávat. Víte, že ať už se vám stane v životě cokoli, můžete se o sebe opřít a navzájem si pomoci.
2.       Vaše city – víte, že láska jako trám a neskonalé nadšení po určité době opadá a že už po sobě bezmezně nesníte dnem i nocí. Stejně tak jste si vědomí toho, že jste ve fázi něčeho daleko důležitějšího, čemu se říká partnerství a vztah. Neteskníte po povrchních romantických gestech. Daleko více si ceníte vzájemné intimity a stability vaší lásky, která není slepá, ale naopak je více než skutečná a založená na pravdě a uvědomění důležitosti tohoto vztahu.
3.       Váš sexuální život – stejně jako růžové brýle ve vztahu, po určité době vyměníte i každodenní fyzické aktivity za jiné, možná méně divoké, ale stejně příjemné. Nečekáte od sebe výkony z erotických filmů, a na druhou stranu víte, jak je fyzický kontakt důležitý a neignorujete jej. Umíte si na sebe udělat čas, být k sobě něžní, navzájem si plnit fantazie. Užíváte si spolu.
nohy novomanželů
4.       Vaše rodiny – jste si vědomí důležitosti spojení obou rodin, máte urovnané základní vztahy mezi rodiči i navzájem a víte, že nyní vytváříte zcela unikátní formu obou rodin, kde je zapotřebí vztahy mísit, ale i rozdělovat a vymezit si své soukromí. Rodiče jsou tu i nadále od toho, aby vám pomáhali, ale i aby věděli, kdy vám mají nechat prostor na vlastní rozhodnutí.
5.       Vaše budoucnost – máte jasno ohledně společných budoucích dnů. Víte, co chce ten druhý, zároveň víte, že vaše přání se mohou s věkem i časem měnit a jste připraveni tolerovat potřeby toho druhého a v ideálním případě je s ním probrat a uskutečnit, pokud jsou i vašimi.