Móda pro děti i dospělé

Móda je v podstatě všechno oblečení, které nosíme, a které si můžeme koupit. Někoho zajímá víc, někoho méně, a někdo ji neřeší vůbec. I v dnešní době se dá říct, že móda je výsadou žen. I když máme mnoho módních návrhářů, modelů a prodejců ošacení, přece jen jsou to pořád ženy, které oblečení řeší více. Nejinak je tomu u maminek na rodičovské dovolené. Miminko je rozkošné samo o sobě, a jeho míru rozkošnosti lze ještě zvýšit pořízením vhodného oblečení.

stejné šaty

Dnes už je na trhu doslova přehršel dětského oblečení, od novorozeneckého, až po větší velikosti. Mnoho maminek si užívá, že mohou dětem dopřát krásné a kvalitní oblečení. Vzniklo i několik značek, které se zabývají výhradně dětskou módou, ale existují i společnosti, která vyrábí oblečení pro děti i dospělé. V tomto ohledu móda dospěla tak daleko, že některé firmy začaly nabízet oblečení ve stejném vzoru pro děti i rodiče. pravda, muži se do toho asi moc nepohrnou, možná na bláznivé rodinné focení, a ještě s donucením. Ale mnoho maminek je rádo, když alespoň občas ladí se svým dítětem.

máma a dcera

A tak můžete natrefit na maminky, které mají tričko se srdíčky, a jejich dítě má body se srdíčky. To je ještě to nejmenší, ale mnoho lidí je schopno nosit třeba celou soupravu stejnou, jakou má jejich dítě. Mnoho lidí se za takovými rodiči s dětmi samozřejmě otočí. Dá se říct, že je každého věc, co má na sobě. Někomu to přijde roztomilé, někomu trapné. Ale pořád jde jen o módu a o to, jak se k ní každý postaví. Mít hezky oblečené a sladěné dítě než žádný prohřešek, a jestli si někdo chce udělat legraci sám ze sebe a vyjít si ven v obleku dýně, protože jejich dítě má ve školce tematické dýňové focení, je to pořád jen a jeho věc.

Na Facebooku existuje mnoho skupin, kde lze oblečení vyměnit nebo prodat a koupit, protože děti rostou příliš rychle, a lze taka ušetřit i dost peněz. Ono to matchy-matchy oblečení, jak se mu říká, totiž není vůbec levná záležitost.