Bolestivá menstruace

Bolestivá menstruace

Některé slečny začínají menstruovat už okolo desátého roku, což je velmi brzy. Dříve to bylo teprve před patnáctým rokem, takže je potřeba připravovat svoje dcery na toto období už velmi brzy. Menstruace je ovlivněna hormony, a pokud jsou některé hormony v nerovnováze, může jít o problém, který je potřeba řešit nejspíš pod lékařským dohledem. Je možné si pomoct i přírodní cestou, ale výběru doplňků stravy by mělo vždy předcházet vyšetření a konzultace s lékařem.

vložky a tampony

Menstruace je zátěž pro tělo, a je dobré v tomto období více odpočívat. Některé ženy dokonce trpí tak velkými bolestmi, že nejsou schopné normálně fungovat. Úporné bolesti v podbřišku a migrény jsou důvody, proč ženy toto období tak moc nemají rády a nejraději by se mu vyhnuly úplně. Část žen dokonce tyto potíže řeší tak, že si nechají předepsat antikoncepci, kterou berou bez přestávky, takže menstruaci nemají. Samozřejmě to pro tělo není vůbec zdravé a je lepší tuto variantu vůbec nezvažovat.

Léky a klid
Jistě že na menstruaci nemůžeme pohlížet jako na nemoc, ale je třeba být chápaví, když dojde ke vzniku bolestí. Je dobré si dopřát více odpočinku pokud je to jen trochu možné. Ženy užívají silné tišící léky, protože bez nich by některé nemohly vůbec fungovat. Během života si většinou ženy samy zkusí, které léky jim zaberou. Je dobré si dopřávat teplé koupele, nahřívat si břicho třeba termoforem, snížit fyzickou aktivitu a je dobré podpořit snížení bolestí pomocí bylinek. Které jsou na to vhodné vám poradí v lékárně.

žena v prádle

Asi byste neřekly, že na sílu menstruačních bolestí mají vliv tampony. Řada žen ve výzkumech uvedla, že jakmile je přestaly používat a místo nich začaly používat třeba menstruační kalhotky, bolesti během menstruace se snížily a nebo se vytratily úplně. Zkusit můžete i tuto variantu, kalhotky jsou ekologické, diskrétní a komfortní.