První pomoc při nedostatku chloru

První pomoc při nedostatku chloru

Občas, když nastane období velkých veder nebo když bazén využívá více osob a častěji, než je běžné, se může stát, i přes pravidelně prováděnou údržbu bazénové vody, že potřebujete nutně navýšit koncentraci aktivního chloru, a to opravdu velmi rychle, takže se nemůžete spolehnout na běžné pomalu rozpustné přípravky bazénové chemie. Řešením takového případu je právě chlor shock https://www.chlorito.cz/chlor-sok. Jde o přípravek bazénové chemie, který je přímo určen pro šokovou terapii vody a navýší koncentraci aktivního chloru naprosto okamžitě a tím vyřeší problém.

děti ve vodě

Přípravek chlor shock byste měli mít vždy po ruce. Vybavte se jím už na začátku koupací sezóny. Kromě toho, že jde o přípravek, pro okamžité navýšení dezinfekčních látek ve vodě, jej také můžete používat jako prevenci při pravidelné údržbě bazénové vody. Nezapomínejte, že kontrola bazénové vody by měla probíhat alespoň jednou týdně a při vyšších teplotách či větším vytížení bazénu i častěji. Vždy používejte ke kontrole kvalitní testery, které ukazují nejen stav chloru v bazénové vodě, ale také hodnoty PH vody, které jsou také velmi důležitým ukazatelem kvality vody a je nutné je udržovat ve správných hodnotách. Uvidíte, že se Vám pravidelné kontroly bazénové vody vyplatí.

krásný bazén

Nezapomeňte, že kromě pravidelného dodávání dostatku chloru, přípravku na vyrovnání PH a změkčovače, v případě, že máte tvrdou vodu, je potřeba být vybaven také algicidem, tedy přípravkem proti řasám. Také je přímo nutností mít po ruce všechny pomocníky, které můžete na lézt v příslušenství k bazénům, jako je síťka, hadice, plovák nebo třeba bazénový vysavač. I díky těmto pomocníkům, totiž bude údržba Vašeho bazénu o hodně jednodušší, rychlejší a hlavně účinnější. Uvidíte, že pokud využijete všech těchto pomocníků budete si moci v klidu užívat svého bazénu po celou koupací sezónu.